Профспілкова організація

 
 
 

Первинна організація Профспілки авіабудівників України в ДАХК "Артем" існує з березня 1917 року . На даний час вона об’єднує понад 4 тис. членів профспілки, які працюють у структурних підрозділах ДАХК "Артем", відкритих акціонерних товариствах, що входять до складу Холдингової компанії, а також пенсіонерів-ветеранів Компанії та учнів професійно-технічного училища.

97 років діяльності профспілки у ДАХК "Артем" були нерозривно пов’язані з непростим становленням сучасного підприємства. І весь час на захисті прав працівників підприємства стояв профспілковий комітет.

У 1991 році первинна організація ДАХК „Артем” увійшла до складу Профспілки авіабудівників України (ПАУ).

На ДАХК „Артем” членами профспілки є 95,1% працівників Компанії.

Профспілковий комітет, представляючи трудовий колектив, розробляє та укладає колективний договір з адміністрацією щодо захисту прав та гарантій працівників компанії, який охоплює всі питання праці, побуту й відпочинку.

У структурі первинної організації ПАУ працюють постійні комісії:

 • організаційно-масова комісія;
 • комісія з правової роботи, економічних питань і заробітної плати;
 • комісія з охорони праці та контролю навколишнього середовища;
 • комісія щодо роботи з дітьми та благодійної діяльності;
 • комісія щодо роботи з молоддю;
 • житлово-побутова комісія;
 • культурно-масова комісія;
 • спортивно-масова комісія;
 • спільні з адміністрацією комісії: соціального страхування та трудових спорів.

Профспілковий комітет утримує художню бібліотеку для працівників підприємства на 42265 примірників, яку відвідують за рік більш ніж 1700 членів профспілки та членів їх сімей.

При профспілковому комітеті понда 85 років функціонує Заслужений духовий оркестр України ДАХК "Артем".

Основні завдання та принципи діяльності первинної організації профспілки авіабудівників України в ДАХК "Артем":

 • Первинна організація профспілки авіабудівників України в Державній Акціонерній Холдинговій компанії "Артем" об’єднує членів профспілки, які працюють у ВАТ, що входять до складу ДАХК "Артем", в структурних підрозділах ДАХК "Артем", а також студентів, учнів, пенсіонерів з метою представництва та здійснення захисту їх професійних, трудових, економічних і соціальних прав та інтересів.
 • Профспілкова організація ПАУ в ДАХК "Артем" на правах первинної входить до складу Професійної спілки авіабудівників України.
 • Первинна організація ПАУ в ДАХК "Артем" керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", іншими законодавчими актами, загальноприйнятими нормами і принципами міжнародного права, визнаними Україною, Статутом ПАУ.

Первинна організація ПАУ в ДАХК "Артем":

 • Незалежна від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій і політичних партій, їм не підзвітна і не підконтрольна.
 • Будує відносини з роботодавцями, органами державної влади й місцевого самоврядування, політичними партіями, іншими громадськими організаціями на підставі принципів соціального партнерства, самостійності, взаєморозуміння, дотримання норм законодавства та договорів.
 • Здійснює свою діяльність на підставі статутних принципів ПАУ.

Членські внески встановлені в розмірі 1% заробітної плати і перераховуються безготівково на підставі заяви члена профспілки.

Профспілка авіабудівників України підтвердила свою репрезентативність у відповідності до закону України "Про соціальний діалог в Україні", входить до сладу федерації профспілок України. Профспілка авіабудівників України має свій сайт http://www.ukrprofavia.org.ua та газету "Авіабудівник України".

   
Участь делегації ДАХК "АРТЕМ" у Фестивалі дітей робітників профспілки "Тюрк Метал" (Туреччина) в червні 2018 року.
   
 DSCN1424  DSCN1436
 DSCN1491  DSCN1537
 DSCN1559  DSCN1629
 DSCN1656  IMG 20180621 101723
 IMG 20180619 151113  IMG 20180621 181028