Підписання законопроєкту №3822

3822

 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності». Про це йдеться на сайті Верховної Ради України http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69418 

Законопроєкт набирає чинності від 06.10.2021 року.

Закон дає можливість посилити обороноздатність України, структурно перезавантаживши 118 розрізнених підприємств Укроборонпрому (21 – знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях).

Державні та казенні підприємства-учасники Концерну будуть перетворені на господарські товариства, які своєю чергою об`єднають за галузевою ознакою: бронетехніка, радарні системи, високоточне озброєння та боєприпаси, морські системи, авіаремонт і спецекспортери. При цьому єдиним власником (акціонером) таких галузевих науково-виробничих об`єднань буде держава в особі Кабінету Міністрів України.

Крім того, Укроборонпром, який до сьогодні виконував роль квазі-міністерства, припинить своє існування. На його зміну прийде акціонерне товариство, яке відповідатиме за організаційні перетворення державних та казенних оборонних підприємств, а також за залучення інвестицій. Єдиним власником цього акціонерного товариства теж буде держава.

Реформовані підприємства отримають можливість залучати інвестиції, які спрямують на власний розвиток, розробку та виробництво сучасних озброєнь і військової техніки для потреб українського війська.

Стануть доступними трансфер новітніх технологій та створення спільних підприємств з провідними іноземними компаніями.

Кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна будуть спрямовані винятково на модернізацію виробництва, фінансування науково-технічної роботи, впровадження інновацій, поліпшення соціального захисту працівників тощо. Закон забороняє виводити їх з галузі.

Усе це дасть змогу оздоровити підприємства на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Насамкінець впровадження сучасної моделі корпоративного управління на підприємствах Концерну убезпечить їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу.

Джерело: https://ukroboronprom.com.ua/news/prezident-ukrayini-pidpisav-zakon-pro-reformuvannya-ukroboronpromu