На 102 році життя помер видатний український науковець Борис Патон

academician borys paton

 

19 серпня 2020 року на 102 році життя помер видатний український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук; Президент НАН України, перший нагороджений званням Герой України Борис Патон.

Народився Борис Патон 1918 році в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації.

Все своє життя Борис Патон присвятив науці. Він виступив автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів, більшість з яких мають міжнародні патенти.

Його головні наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення, управління зварювальними процесами.

З 1962 року Патон безперервно займав пост президента Національної академії наук України.

Свого часу Борисом Патоном було внесено безцінний вклад в розвиток нашого підприємства та ракетобудування в Україні. Відхід з життя такого великого вченого без сумніву це величезна втрата для української та світової науки.

Світла пам'ять про Бориса Патона назавжди збережеться в пам'яті нашого народу.

Колектив та Президент Компанії – Голова правління ДАХК «Артем» висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким, розділяють з ними біль і гіркоту непоправної втрати.