Трансформація ДК «Укроборонпром»

Transformasiya

 

 

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, 256 голосами прийняла законопроект №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Так, реформа передбачає перетворення державних та казенних оборонних підприємств, що входять до складу Укроборонпрому, на господарські товариства, які є гнучкішими за своєю організаційно-правовою формою. При цьому єдиним власником (акціонером) перетворених підприємств державного ОПК буде держава в особі Кабінету Міністрів України.

Крім того, усі новостворені господарські товариства будуть згруповані в науково-виробничі об’єднання за галузевим принципом: бронетехніка, радарні системи, високоточне озброєння та боєприпаси, морські системи, авіаремонтні та спецекспортери.

Сам Концерн також буде перетворено в акціонерне товариство, 100% акцій якого належатиме державі, та виконуватиме роль корпоративного центру, а отже, візьме на себе лідерство в усіх організаційних перетвореннях підприємств-учасників, а згодом і у залученні інвестицій.

Загалом вертикально-інтегрована модель управління дозволить посилити обороноздатність України, структурно перезавантаживши 118 розрізнених підприємств Укроборонпрому, 21 з яких знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях.

Закон запроваджує сучасну модель корпоративного управління на перетворених підприємствах-учасниках Концерну, яка покликана убезпечити їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу.

У новостворених товариств з’явиться можливість залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки передусім для потреб Збройних сил України.

Усі кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна будуть направлені виключно на потреби перетворених підприємств: на розвиток і модернізацію виробництва, фінансування науково-технічних розробок, інноваційну діяльність, підвищення рівня соціального захисту працівників тощо. Ці кошти не зможуть бути виведені з галузі.

Насамкінець трансформація Укроборонпрому дозволить оздоровити підприємства-учасники на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Джерело: https://ukroboronprom.com.ua/news/parlament-pidtrimav-transformaciyu-ukroboronpromu-v-cilomu