Успішні випробування об’ємно-детонуючої БЧ до РС-80

 

Лише через тиждень після успішних випробувань осколково-фугасної бойової частини, в рамках розвитку оснащення різними бойовими частинами лінійки некерованих авіаційних ракет РС-80, ДАХК «Артем» у тісній співпраці з фахівцями ДержНДІХП, м. Шостка в черговий раз провела успішні випробування дослідних зразків, на цей раз об’ємно-детонуючої бойової частини з ударним ядром.

За даними розробників, Конструкторського бюро спеціальної та авіаційної техніки ДАХК «Артем», випробувана бойова частина споряджена термобаричною сумішшю з негативним кисневим балансом, яка при згоранні утворює специфічні уражаючі фактори (термічний - температура у зоні підриву радіусом не менше 4-5 м перевищує 1500 ̊С, та різкий перепад тиску – більше ніж 2 бар). При цьому ударна хвиля є основним уражаючим фактором.

 

Ударна хвиля, при спрацюванні термобаричної бойової частини:

  • рухається не прямолінійно, що забезпечує ефективне ураження людей та об’єктів, захищених мішками з піском та бронежилетами;
  • посилюється при відображенні від стін та інших поверхонь, при цьому дуже складно забезпечити захист від ударної хвилі і термічного впливу, які поширюються за різні перешкоди;
  • висока ефективність при ураженні цілей в закритому просторі.

Окрім основного термобаричного заряду, бойова частина оснащена ударним ядром, що дозволяє уражати легко броньовані цілі (до 40 мм гомогенної броні), стіни будівель та укриття (в тому числі цегляні – до 500 мм, та залізобетонні – до 200 мм), тим самим надаючи доступ термобаричним уражаючим факторам до закритих приміщень, укріплених оборонних споруд та легкоброньованої техніки.

Отримані результати відкривають широкі можливості для застосування даної бойової частини перспективних некерованих та керованих (баражуючі боєприпаси, ударні БПЛА) засобах ураження.