Вакцинація від коронавірусної хвороби Covid-19

Vaktsinasiya

 

Відсьогодні, з 1 березня 2021 року, кожен житель України зможе записатися на вакцинацію від коронавирусу за державний рахунок. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, записатися на щеплення зможуть як українці, які потрапляють до групи ризику, так і громадяни у віці від 18 до 59 років. Ті, хто підходить в групу ризику, відразу зможуть вибрати місце і час вакцинації. Решта записаних потрапляють до списку очікування. Коли, згідно дорожньої карти з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши найближчий пункт, конкретну дату та час візиту.

Записатися на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу в Україні можна трьома способами:

 • на порталі державних послуг «Дія» або в мобільному додатку «Дія»;
 • у сімейного лікаря, з яким укладено декларацію;
 • через гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я: 0800602019.

Для громадян України таке щеплення від коронавирусу буде безкоштовне і добровільне.

Компанію з вакцинації від короновірусної хвороби COVID-19 на 2021-2022 роки рекомендовано проводити за наступними етапами:

 • ЕТАП 1: вакцинація людей з критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію COVID-19.
  Планове охоплення: близько 367 000 людей.
  Підхід до здійснення вакцинації: вакцинація мобільними бригадами;
 • ЕТАП 2: вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги.
  Планове охоплення: близько 2,5 млн людей.
  Підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;
 • ЕТАП 3: вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
  Планове охоплення: близько 7,2 млн осіб.
  Підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;
 • ЕТАП 4: вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
  Планове охоплення: близько 11 млн осіб.
  Підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;
 • ЕТАП 5: вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп. Впровадження етапу 5 заплановано після виконання попередніх етапів вакцинальної кампанії, в умовах широкого доступу до вакцин проти COVID-19 та у разі повного ресурсного забезпечення.
  Планове охоплення: близько 13 млн осіб.

Кабінет Міністрів надав календарний план вакцинації на 2021 рік:

 

Kalendar z vaktsinasii

 

Міністерство охорони здоров'я України запустило інформаційний портал з питань вакцинації від COVID-19 – https://vaccination.covid19.gov.ua/